Burun Estetiğinde Yeni Tamponsuz Dönem

Suratımızın en dikkat çeken bölümü burnumuzdur diyebiliriz. Koku alma görevi ve estetik görüntüsü bizim için önemlidir. Estetik olarak güzel olmayan orantısız burunlar kişileri pisikolojik açıdan da etki eder. Burun estetiği operasyonları, burunda ufaltma, büyütme, burun deliklerini küçültme, burun kemerinin giderilmesi, burun ucu düzeltme, kaldırma veya doğuştan gelen bozuklukların giderilmesi, kaza sonucu oluşan bozuklukların düzeltilmesi, geniz eti, nefes alma sorununun giderilmesini içermektedir. Burun estetiği ameliyatı onsekiz yaş üzeri kişiler için uygundur.

Burun Estetiğinin bir diğer adı tıp ismi rinoplastidir. Burnunuzu tekrardan şekillendirmek ya da burnunuzu tekrardan boyutlandırmak için bir estetik plastik cerrahi bölümüne giren bir işlemdir. Burun Estetiği için doğru birimisiniz biliyor musunuz? Burunun yeniden şekillendirme şartlarını ve estetik endişelerin neler olduğunu biliyor musunuz? Aşağıda bulunan yazıda de aklınıza takılan problemlerin açıklamalarını bulabilirsiniz.

Suratıma oranla burnumun aşırı büyük olduğunu düşünüyorum, sanki benim burnum değil gibi.

Profilden bakıldığında burun köprüsünün üzerinde bir şişlik var kemer gibi.

Profilden bakıldığı zaman burnum enli görünüyor.

Burnumun aşağıya eğik düşük olduğunu düşünüyorum, seneler geçtikçe daha da düşecek diye endişeleniyorum.

Burun ucum çok enli ve büyük, havuç burun diyorlar bana.

Burun deliklerim fazla derecede enli ve önden bakarsanız burun içi kıllarım gözüküyor.

Burnum profilden bakıldığında eğri gözüküyor.

Bir önceki burun estetiği ameliyatım kötü oldu, asimetri problemi ve nefes alma sorunu yaşıyorum.

Deviasyon problemim var göz altı morluklarım var doğru dürüst nefes te almadığım için horlama problemim var.

Burun Estetiği ameliyatı özenle yapılmalıdır oldukça hassas ve detaylı bir operasyondur. Burunun ortasında olması sebebiyle oldukça dikkat çeken burunun özenle ele alınması gerekmektedir oldukça ufak uyumsuzluklar dahi dikkat çekebileceği için buna dikkat edilmelidir. Burnun, yüzün tam orta yerinde olması sebebiyle küçük asimetriler bile gözümüze görünebilir diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanları geçerli bir burun estetiği ameliyatının 3 önemli kriterini anlattı. Burnun nefes alıp vermek gibi çok hayati bir işlevi vardır dedi ve operasyon sırasında yapılan girişimlerin hem güzel hem de fonksiyonel olarak düşünülmesi gerektiğinin önemini belirtti.

Hastanın Kendi Suratına En Uygun Burun Estetiği

Burun Estetiği başlamadan kişinin mevcut durumu incelenir ve suratına en uygun altın oran hesabı ile abartı olmayan natural ölçüler belirlenir.

Kesinlikle Burnun kaş, dudak, gözler, çene ile orantılı olması beklenir.

Güzel nefes Alıp verebilmek için Burun Estetiği Ameliyatı Sırasında Planlama Doğru Yapılmalı

Operasyonu kolay solunum alma üzerine yapılması gerekir. Operasyon esnasında burun kıkırdaklarını çıkartmadan da yapılabilecek şeyler vardır. Bu günlerde özellikle erkekler horlama nedeniyle burun estetiği yaptırmaktadırlar.

Burun Estetiğinde Yeni Tamponsuz Dönem

Kişinin çabuk ve problemsiz iyileşmesi doğal iyileşme sürecine bağlı olduğu gibi hekimin tecrübesi ile de alakalıdır. Doktorunuz operasyon esnasında tecrübesi ile yumuşak dokunuşlar yaparak operasyon sonrası kanamanın ve morlukların önüne geçebilir.

Bu nedenle hekim seçimi çok önemlidir. Seçiminizi itina ile yapıp acele etmeden hekim ve hastane seçmeniz doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın