Doğal Solunum Alıp Verebilen Fonksiyonel Burun Estetiği

Yüzümüze ilk bakıldığında burnumuz öncelikle dikkat çeker. Estetik görüntüsü önemli olan bir organdır. Orantısız burun yapısı kişinin kendine olan güvenini etkiler ve onu keyifsiz kılar. Burun estetiği ameliyatları, burunda ufaltma, büyütme, burun deliklerini küçültme, burun kemerinin düzeltilmesi, burun ucu düzeltme, kaldırma veya doğuştan gelen bozuklukların giderilmesi, kaza sonucu oluşan bozuklukların düzeltilmesi, geniz eti, solunum alma sorununun giderilmesini içermektedir. Burun Estetiği Ameliyatı yetişkin hastalar için uygundur, onsekiz yaş altı tercih edilmemektedir.

Burun Estetiğinin bir diğer ismi tıp dilinde rinoplastidir. Burun Estetiği plastik cerrahi ( estetik Cerrahi ) bölümüne girer. Peki burun ameliyatı için uygun bir aday mısınız? Burnunuzun tekrar şekillendirilmesi ile alakalı estetik kaygılarınız bulunuyor ise bunların neler olduğunu biliyor musunuz? Aklınıza takılan bazı problemler bulunabilir bu konu da aşağıdaki makaleden yararlanabilirsiniz.

Burnum suratımda fazla büyük gözüküyor, sanki bana ait değilmiş hissini veriyor.

Önden bakıldığında burun köprüsünün üzerinde bir şişlik var kemer gibi.

Önden bakılınca burnumun geniş göründüğünü düşünüyorum.

Burnumun ucu kalkın değil aksine aşağıya doğru düşük ve farkındayım ki iler ki senelerde daha da aşağı düşecek.

Burun ucum çok enli ve aşırı büyük, kabak burun diyorlar bana. Burun kıllarım profilden bakıldığında gözüküyor çünkü burun deliklerim o kadar enli. Burnun dış tarafında eğiklik var, profilden bakarsanız burnum eğik duruyor. Bir önceki burun estetiği ameliyatım kötü oldu, asimetri sorunu ve nefes alma sorunu yaşıyorum.

Göz altı morlukları var, maalesef deviasyon sorunum varmış, doğru nefes alamadığımdan ayrıca horlama problemi da çekiyorum.

Burun Estetiği operasyonu özenle uygulanmalıdır oldukça hassas ve detaylı bir estetik ameliyattır. Yüzümüzün en belirgin yerinde burnumuz bulunur eğer ufak detaylar gözden kaçarsa uyumsuzluklar hemen dikkat çeker ve göze batar. Burnun, yüzün tam orta yerinde olması sebebiyle ufak asimetriler bile gözümüze çarpabilir diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı geçerli bir burun estetiği ameliyatının 3 önemli kriterini anlattı. Burnumuzun solunum alıp vermek gibi çok önemli bir işlevi vardır dedi ve operasyon esnasında uygulanan operasyonun hem güzel hem de işlevsel olarak planlanması gerektiğinin önemini belirtti.

Kişinin Yüzüne Yakışan Doğal Burun Estetiği

Burun Estetiği öncesi bireye en doğru ölçüler belirlenmelidir. Burun Estetiği olmak isteyen kişilerin burnunun suratına tam uyumu planlanmalıdır.

Doğal Solunum Alıp Verebilen Fonksiyonel Burun Estetiği

Burun Estetiği Operasyonu yapılırken kişinin kolay solunum alıp verebilmesi en önemli en dikkat edilmesi gerekli şeydir. Hava alma kanallarını küçültmemek için burun kıkırdağını çıkartmak yerine, burunun işlevsel özelliklerini koruyan operasyon tekniği bulunmaktadır. Horlama problemi sebebiyle bu ameliyatı tercih eden çok hasta bulunmaktadır.

Tamponsuz Ağrısız Kısa Sürede İyileşme Süreci

Kişinin hızlı ve sorunsuz iyileşmesi natural iyileşme sürecine bağlı olduğu gibi hekimin niteliği ile de alakalıdır. Doktorunuz operasyon sırasında niteliği ile hafif dokunuşlar yaparak operasyon sonrası kanamanın ve morarmanın önüne geçebilir.

Tecrübeli doktorları tercih etmekte fayda görürsünüz. Burun Estetiği oldukça hassas bir estetik operasyondur bu nedenle iyi araştırmalı ve acele etmemelisiniz.